Senin Doğduğun Gün Ben Ölmüşüm ... :'(
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Senin Doğduğun Gün Ben Ölmüşüm ... :'(

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Akupunkturun Uyarı Noktaları

YazarMesaj
Princess
Admin
Princess

Akupunkturun Uyarı Noktaları Empty
MesajKonu: Akupunkturun Uyarı Noktaları   Akupunkturun Uyarı Noktaları I_icon_minitimeCuma Şub. 06, 2009 12:39 am

İnsan vücudunun kendi kendini onarım gücü çok yüksektir ve bu gücü harekete geçiren belli uyarı noktaları vardır. İnsan vücudunda bin kadar uyarı noktası vardır ve bu noktalardan 650-700 tanesi kullanılır. Her hastalık için ayrı program ve ayrı noktalar bulunmaktadır. Önemli olan doğru bir teşhisle, hangi noktaya nasıl bir uyarı yapılacağıdır (lazer, iğne ya da hangi iğne); bu çok iyi bilinmelidir. Akupunktur tedavisinde sırt, boyun, el, kulak ve vücudun diğer bölümleri kullanılır. Birçok hastalığa ilişkin en çok uyarı noktasının bulunduğu uzuvlar ise eller ve kulaklardır.
İnsan vücudundaki belirli akupunktur noktalarına iğneler sayesinde yapılan uyarılarla organizmanın hemen her yerine ulaşabilecek haberler iletilmektedir. Bu iletişim, akupunktur noktasını oluşturan hücrelerden lokal hücresel uyarıların sinir terminallerine ve son olarak da beyne ulaşır. Beyin de bu uyaranı gerekli organlara ulaştırır ve ilgili organ ve uzuvlardaki enerji dengesi düzelir. Dolayısıyla hastalık da ortadan kalkmış olur.

Akupunkturun Uyarı Noktaları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Akupunkturun Tarihçesi
» Akupunkturun felsefesi
» Akupunkturun ve sigara bırakma
» Akupunkturun nasıl iğne ?